Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cykloinformace

Příspěvky

Navigace není jen do aut. Už je hitem i cyklistů a turistů

5. 6. 2009

Komu patří stezky? In-line bruslaři versus cyklisté

3. 6. 2009

Někteří in-line bruslaři nebo naopak cyklisté se na stezkách chovají jako na válečném tažení. Zprvu příjemná vyjížďka se tak může změnit v peklo a boj o prostor, při kterém hrozí i úrazy. Přitom to chce jen slušnost, toleranci a dodržování základních pravidel provozu jako na silnici.

www.idnes.cz 

 

Cyklonovinky: rámy ze lnu, řemeny místo řetězů a tretry pečené v troubě

17. 4. 2009

V cyklistice není nic dáno na věky, snad jen kulatá kola. Tohle jsou některé z trendů a novinek poslední doby: elektronické řazení, bambusová vlákna, řemeny místo řetězu či planetové převodovky. Pokračuje i odlehčovací trend, plně funkční silniční kola dnes váží 6,5 kilogramu.

www.idnes.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 0

Soumaři terénu aneb test cyklistických batohů s vodními rezervoáry

7. 4. 2009

Bikeři stále častěji brázdí krajinu s batohem na zádech. Už se neřeší, zda batoh ano nebo ne, ale jak ho vybrat, aby byl nejlepším pomocníkem. Je třeba vzít v úvahu konstrukci popruhů, jejich nastavitelnost i správné polstrování, odvětrání, regulaci objemu i členění kapes.

www.idnes.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 0

Jak nejlépe připravit kolo na jarní vyjížďku

31. 1. 2009

 

Zkuste proležet tři čtyři měsíce v posteli, pak zničehonic vstát a rozběhnout se. Nejde to? To samé ale chceme od našich kol, která po zimě s prvními jarními teplými dny taháme z garáží. Jedno zda jde o kolo horské, silniční či krosové, všechna potřebují rozhýbat, připravit. Přitom stačí tak málo.

www.idnes.cz  a www.ivelo.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 0

Typy kol aneb Do lesa se hodí jiné než do města

15. 12. 2008

 

Povinná výbava jízdních kol

15. 12. 2008

Sedm osvědčených rad, jak přežít dovolenou na kole

8. 12. 2008

Celý rok se těšíte na pár volných dnů na kole, a přitom hned po prvním dni v sedle toho máte plné zuby. Jede se příliš rychle nebo pomalu, zastavuje se málo nebo skoro pořád. Jak to naplánovat ke spokojenosti všech?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 0

Jak si vybrat brýle na kolo?

7. 12. 2008

Pokud jezdíte na kole, určitě jste ten nepříjemný pocit, že vám něco spadlo do oka a nechce ven, už někdy zažili. A přitom lze této nepříjemnosti tak snadno předejít. Stačí mít na očích brýle. Jak si ale v bohaté nabídce vybrat ty pravé?

z http://cestovani.idnes.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 1

Jak se obléknout na kolo? Osvědčené rady a tipy

7. 12. 2008

V obyčejných šortkách a bavlněném tričku se nebudeme na kole cítit právě komfortně. Vývoj za poslední roky šel rychle kupředu a trh nabízí oblečení, které je lehké, vzdušné, a přitom dobře saje pot. A navíc, hlavně co se žen týče, splňuje i poslední módní trendy.

...ale jak se říká "proti gustu,žádný disputát".

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cykloinformace | Komentářů: 0