Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chráněná přírodní oblast Rißloch

6. 12. 2008
Die Rißlochfälle bei Bodenmais ein Urwald-Wanderziel für den geübten Wanderer
V nápadně výrazném horském zářezu, pozůstatku z doby ledové, se sráznými skalními stěnami, se řítí potok Rißbach, který se zde spojuje se Schwellbachem, strmě do údolí. Přitom křižuje v mnoha kaskádách divokou skalní soutěsku, která je lemována bukovými, javorovými a smrkovými lesy. Na spodním konci od východu na západ se otevírající soutěsky se Rißbach díky tvaru okolního pohoří stáčí téměř v pravém úhlu na jih směrem na Bodenmais.

Tam, posílený o další přítoky, pohání vodní elektrárnu. Oblast "Rißloch" se svými "Vodopády v Rißlochu", největšími vodopády v Bavorském lese a plochou 32, 9 ha, je od roku 1939 chráněnou přírodní oblastí. Patří vedle vodopádu "Hochfall" k absolutním vrcholům bohaté nabídky lesů v oblasti Velkého Javoru. Šachty a  impozantní skalní formace, průzračné prameny a romantická údolí horských potoků může turista na této Bodenmaiské "sluneční straně" dobývat krok za krokem, sám v tomto nádherném světě.
Popis cesty
1, 5 km severoseverovýchodně od centra Bodenmaisu (křižovatka/světelná signalizace). Vlakové spojení 2 směr vrchol Javoru od křižovatky Bahnhofstraße/Arberseestraße, nebo cyklostezka 2 od Kötztinger Straße.
Další informace u:
Bodenmais Tourismus
Bahnhofstraße 56, 94249 Bodenmais
Tel.: +49 9924 7781-35, Fax +49 9924 7781-50
E-Mail: info@bodenmais.de
Přírodní památka „Hochfall“
Lázeňský park Bodenmais