Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na kole po okolí Bodenmais

2. 12. 2008

Velice hezká cyklostezka vede z Bodenmaisu k restauraci Gutshof Frath překrásnou přírodou s vyhlídkovou plošinou nad Zellertelem v nadmořské výšce 376 m. Stezka probíhá přes louky a lesní cesty. Překrásné výhledy na zalesněné stráně a vrcholky Bavorského lesa odmění sem a tam nějaké úseky stoupání se kterými se musíte vypořádat.

Od radnice v Bodenmaisu začíná naše túra pod číslem 32 (takto je značena v bodenmaisové cyklo mapě), která vede přes louky ke sklárně Joska Kristallvelt. S krásným pohledem na Bodenmais okolo Bergwinklu se dostanete k městské čtvrti Waid. Krátce za Waidem odbočíte doleva, na štěrkovou lesní cestu směrem na Frath, dále budete okračovat po značení čislo 32 B. Překrásná lesní cesta s výhledem na okolní les „Hochwald“ a Velký Javor Vám ulehčí překonat dva delší stoupací úseky. V etapovém cíly –Gutgasthof Frath by jste měli bezpodmínečně okusit speciality místní restaurace.

Dobře posíleni pokračujte dále po značení 32 C 3 z Frathu po lesní cestě do Böbrachu. Po přibližně kilometrovém úseku s mírným stoupáním navazuje cesta údolím. Cesta z kopce do Böbrachu je odměnou za sem a tam uroněné kapky potu. V Böbrachu budete dále pokračovat po cyklostezce číslo 32, která Vás povede do Maisriedu, směrem na Bodenmais. Cestou minete kapličku sv. Magdalena obklopenou vysokými smrky a „Bayerwald“ skálami porostlé mechem. Přes Kothinghammer dále po čísle 32 k hotulu Hammerhof. Zde se vyplatí zastavit a posílit se, protože ty poslední 3 kilometry bude následovat lehké stoupání než se dostanete do Bodenmaisu.

Stupeň náročnosti: lehký – střední
Délka trvání: ca. 2 – 3 hod. / 18 km
Trasa: cyklostezky, lesní cesty (zákaz osobních automobilů), asfaltové a zpevněné štěrkové cesty
Zajímavosti: kostel v Maisriedu u Böbrachu, překrásný výhled na Bavorský les
Možnost občerstvení: restaurace Sternknöckl, restaurace Frath, restaurace Kothinghammer, hotel Hammerhof, zábavní restaurace Joska
Článek z magazínu pro volný čas „Unterm Silberberg von Bodenmais“

Touristisches Zukunftskonzept der Feriendestination Bodenmais