Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam v Česku?

Příspěvky

Z Prahy vzhůru na Okoř. Parádní cyklocesta jako žádná ze sta

17. 4. 2009

Hrad Okoř proslavila hlavně známá trampská píseň. Bílá paní se na jeho hradbách už sice neprochází, gotická zřícenina v malebné středočeské krajině ale přímo vábí k cyklovýletu. Cestou projedeme údolím Vltavy, navštívíme nejstarší kamennou stavbu v Čechách i vyhlídku Mikoláše Alše.

www.idnes.cz

 

Na kole po středních Čechách až na Křivoklát

7. 4. 2009

Jarní počasí vyzývá nejen k procházkám, ale i k výletům. Na první letošní cyklistickou projížďku se můžeme vydat z Kladna přes Doksy až na hrad Křivoklát. Také se zastavíme u památníku T. G. Masaryka v Lánech. A zpátky pojedeme přes Amalín do Zbečna a Nižboru a podél řeky do Berouna, odkud jezdí vlaky ČD do Prahy nebo Plzně.

 

Po stopách legendárního Káji Maříka

7. 4. 2009

Málokterý literární počin zapustil v tomto národě tak hluboké kořeny jako legendární prvorepublikový kýč o chlapečkovi z malebného kraje Podbrdska. Káju Maříka, i když ho celého četl jen málokdo, znají všichni a má i svůj fanklub.

www.novinky.cz

 

Brdské lesy opřádají strašidelné pověsti a legendy

19. 3. 2009

Naše vlast je díky svému terénu zemí zaslíbenou rozhlednám a dalekým výhledům. A to i přesto, že její vrcholky zdaleka nedosahují výšek alpských velikánů. Rozhleden jsou u nás desítky. Některé z nich, s překvapivě úžasnými výhledy, i v těsné blízkosti hlavního města.

www.novinky.cz

 

Drsné Valašsko, kde smrt si říká Engelchen...

8. 12. 2008

 

Objevte na kole podzimní Ameriku

8. 12. 2008

 

Na kole na Praděd: vodorovně ani metr

8. 12. 2008

Na kole opuštěnými Novohradskými horami

7. 12. 2008

 

Cyklopohodička po hrázích jihočeských rybníků

7. 12. 2008

 

Z Karlových Varů podél Ohře na hrad Loket

7. 12. 2008