Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam v Česku?

Příspěvky

Cykloexotika kousek od Prahy: kraj fríských koní, totemů i obřích sekvojí

8. 5. 2010

Cyklovýlet Podblanickem nadchne hlavně romantiky. Navštívíme zámek Jemniště s rozlehlým parkem, malou ZOO a retro-kavárnou. V Ratměřicích si prohlédneme největším sekvoje u nás a ve Vlašimi zavítáme do jednoho z nejstarších anglických parků střední Evropy. Překvapením trasy bude unikátní les totemů. 
 
 

Podél Berounky na Cukrák. Parádní cyklovýlet v okolí Prahy

7. 10. 2009

Oblý zalesněný vrch s vysílačem nad soutokem Berounky s Vltavou tvoří dominantu jižního okraje Prahy. Většina obyvatel hlavního města ho míjí při cestě na Strakonice. Přitom se sem dá pohodlně vyjet na kole. Během výletu se projedeme i podél Berounky a lesy nad Zbraslaví s nádhernými výhledy na vltavský kaňon u Vraného. 
 

Na kole údolím Zahořanského potoka. Nefalšovanou divočinou u Prahy

7. 10. 2009

Překvapivou divočinu dostupnou na kole a navíc nedaleko Prahy ukrývá dosud málo navštěvované údolí Zahořanského potoka. Staré trampské osady tvoří spolu se zalesněným kaňonem jakousi miniaturní podobu ne příliš vzdáleného a mnohem známějšího Posázaví. 

www.idnes.cz

 

Na kole z Náchoda do Ratibořic, Úpice i Hronova za příběhy českých spisovatelů

13. 9. 2009

Na cestu po známých místech, jakými jsou Ratibořice, Úpice, Hronov, spjatých s našimi národními spisovateli, se vydáme z Náchoda. První zmínku o tomhle městě nalezneme ještě v Kosmově kronice, která se zmiňuje o zemské bráně, jíž se chodilo do Polska.

www.novinky.cz

 

Na kole za krásami Orlického a Jesenického podhůří

5. 8. 2009

Pro ty, kteří mají rádi jízdu na kole a nepohrdnou krásami českého kraje, je zde cyklotrasa Orlickým a Jesenickým podhůřím. Cesta začíná v Litomyšli.

www.novinky.cz

 

Lysá hora, Bílý kříž a Pustevny za jeden den. Sto kilometrů na biku

17. 7. 2009

Tři z nejznámějších míst v Beskydech můžete s trošku slušným horským kolem a dobrou fyzičkou navštívit všechny v jeden den. Na 102 km dlouhé trase vás čekají čtyři slušná stoupání a celkové převýšení 2 220 metrů.

www.idnes.cz 

 

Krušnými horami na kole aneb tři rozhledové tisícovky v jednom dni

1. 7. 2009

Vydejte se s námi na celodenní cyklistické putování nejvyšší částí Krušných hor. Náhorní rovina západně od Božího Daru nabízí relativně pohodovou cykloturistiku po solidních lesních stezkách i vedlejších silničkách s minimálním provozem.

www.idnes.cz

 

Na kole zaniklými obcemi Českého lesa. Krajem, kde do roku 1990 vládli vojáci

5. 6. 2009

Až do roku 1990 byl Český les na Tachovsku za železnou oponou, kam směli jen pohraničníci a místní. Poválečný odsun německých obyvatel a asanace vesnic kvůli hraničnímu pásmu vytvořila z krajiny obývané po staletí pustou oblast s poměrně nedotčenou přírodou.

www.idnes.cz

 

Supertrasa na biku liduprázdnou krajinou Brdů

30. 4. 2009

Tenhle výlet potěší zdatné cyklisty a milovníky přírody i geocachingu. Zveme vás do brdských kopců, táhnoucích se desítky kilometrů jihozápadně od Prahy. Dnešní trasa, na které najedeme 38 či případně 56 km, vede méně známou částí Brdské vrchoviny přes vrcholy Plešivec, Velká Baba a Kuchyňka.

www.idnes.cz

 

Těžké stoupáky, parádní sjezdy i výhledy na Kokořínsku

30. 4. 2009

Roztodivné skalní útvary, hluboké lesy, pořádný stoupák na hrad Houska, malebné roubenky i dobré hospůdky. To vše vás čeká na 42 km dlouhém cyklovýletu na Kokořínsko. Trasa je místy tak náročná, že kolo musíte tlačit. Odměnou vám ale budou krásné rozhledy, dokonce až na Říp.

www.idnes.cz