Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam v cizině?

Příspěvky

Rakousko láká na kvalitní cyklostezky v horách i malebných údolích

7. 10. 2009

Tvrzení, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, v Rakousku poopravili a říkají, že nejlepší je pohled ze sedla kola. A cykloturistika je zde téměř národním sportem. Jeho obliba je podložena i téměř 12 000 kilometry kvalitních cyklostezek. Ačkoli dvě třetiny republiky pokrývají Alpy, hodně cyklotras vede podél řek, takže většinou z kopce. Ale na své si samozřejmě přijdou i milovníci kopců a hor.

www.novinky.cz

 

Na sedmi kilometrech 92 vodopádů. Plitvice, říše Vinnetoua

5. 8. 2009

Připadáte si tu jako v ráji. Tyrkysová jezera, impozantní vodopády, bílé skály. Není divu, že Plitvická jezera jsou nejen přírodním skvostem Chorvatska, ale i pod ochranou UNESCO. V 60. letech si krajinu bývalé Jugoslávie vybrali západoněmečtí režiséři k natáčení zfilmovaných románů Karla Maye.

www.idnes.cz

 

Severoitalské Trentino nabízí relaxaci i sportovní vyžití

17. 7. 2009

Dvě stě slunečných dní v roce, hory, jezera i přímořské klima. To vše nabízí Trentino. Strávit tady aktivní dovolenou proto není problém. Provincie na severu Itálie to vše dokáže ještě proložit svou nevšední pohostinností spojenou třeba s kulinářskými zážitky.

www.novinky.cz

 

Nejkrásnější rychlíková trať světa

1. 7. 2009

Jen málokterá země se může pochlubit tak dokonalým propojením železnice a přírody, jaké má Švýcarsko. Spletité tunely a kamenné viadukty vedou trať v horách tak dokonale, že po ní mohou jezdit i mezinárodní rychlíky. Z jejich vozů spatříte i místa, kde řádil Vilém Tell.

www.idnes.cz

 

Podyjí, jak ho neznáte. Unikátní pohledy z rakouského břehu

30. 1. 2009

Chcete spatřit to nejkrásnější z krajiny Národního parku Podyjí? Pokud ano, překročte státní hranici a vydejte se na nenáročnou túru po rakouském břehu Dyje. Otevřou se vám nejen neobvyklé pohledy na české území, ale zároveň projdete nejcennějšími přírodními partiemi, které z naší strany nejsou přístupné.

www.idnes.cz

 

Po jedné z nejslavnějších cyklostezek Evropy

7. 12. 2008

Kdo v Česku propadl kouzlu cykloturistiky, dříve nebo později se s touto otázkou setká. "A už jsi byl na Podunajské cyklostezce?" Sláva této cesty podél druhého největšího evropského veletoku hory přenáší, takže se na její trase můžete setkat s cyklisty takřka z celé Evropy.

 

Amsterdam (Nizozemsko)

7. 12. 2008

 

Benátky (Itálie)

7. 12. 2008

Benátky - město uprostřed moře, město lagun, mostů a paláců, které otevírá svoji náruč romantickým duším, si dává obzvlášť záležet na tom, aby bylo ke svým hostům vždycky jak se patří vstřícné a laskavé.

 

Solná komora u Salzburgu

6. 12. 2008