Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Třetina: Jak se jezdí do nebe

11. 12. 2008

ObrazekNejvyšší a nejkrásnější alpské průsmyky

Celobarevná kniha nabízející popisy čtyř desítek převážně dvoutisícových silničních i terénních sedel ve Francii, Švýcarsku, Rakousku a Itálii. Ke každému horskému průsmyku je mapka s vyznačením trasy. Na předsádkách knihy je rozprostřena celková mapa Alp s lokalizací jednotlivých průsmyků. Místopisný rejstřík pro snadné vyhledávání obsahuje 462 hesel. Označeny jsou ty průsmyky, přes které jezdí etapy Tour de France a Giro d´Italia. Text doplňuje přes 200 původních barevných fotografií. Vše na křídovém papíře.

V textové části jsou popsány zážitky a zkušenosti z přejezdů 40 alpských průsmyků nad 2000 m, většinou silničních, ale i terénních,např. Parpaillon. Do knihy zařadil autor Michal Třetina i text o Mont Chabertonu 3136 m. Spoluautor Josef Honz popsal 4 kapitoly o Bernských Alpách.

JM: já jsem si tuto zajímavou knížku koupil celkem nedávno.Takže některé věci můžou býti již jinak,třeba restaurace....atd.,ale to nejdůležitější "HORY" zůstávají stále stejné.Já tedy na kopce moce nejsem,tak na ty šumavské,ale někdy bych chtěl nějaký ten alpský kopec teda horu vyjet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Passo dello Stelvio

(Milan, 15. 1. 2009 13:58)

Tato kniha je pro mne a kolegu Petra inspirací na letošní výjezd na Passo dello Stelvio (2757 m) v 07/2009. Už se na to těšíme a doufáme, že Michal napíše ještě další knížky a horách a kolech. Držíme palce do dalších cyklistických let! Milan a Petr