Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistika

Příspěvky

Posázavský pacifik je stále legendou. I když trampové už na střeše nejezdí

8. 5. 2010

Posázaví je nádherná divočina s rozervaným kaňonem řeky, kde hučí peřeje a po skalnatých úbočích se vinou křivolaké stezky k dřevěným srubům. Tudy jezdí už více než sto let Posázavský pacifik. 
 

Plavba Baťovým kanálem nabízí netradiční pohledy na okolí řeky Moravy

13. 9. 2009

Už jste se nabažili cyklistických výletů a pěších túr a pátráte po něčem nevšedním? Vydejte se na jihovýchod Moravy zdolat Baťův kanál. Unikátní vodní cesta nemá v republice obdobu. To, co nabízí, určitě nezažijete při klasické vodácké výpravě. Třeba několikadenní výlet vypůjčeným hausbótem.

www.novinky.cz

 

Zámek Blatná založili templáři, zůstal po nich poklad v dutině za obrazem

11. 7. 2009

Město Blatná na Strakonicku dostalo své jméno podle blat, mezi nimiž bylo založeno. Jeho chloubou je proto mimo jiné dominanta okolí, vodní zámek. První písemná zmínka o někdejším blatenském hradu pochází z roku 1235. Následně vznikající osada už byla pojmenována Blatná.

www.novinky.cz

 

Krajina nad Berounkou ukrývá plno lákadel pro pěší i cyklisty

1. 7. 2009

Pro turisty, kteří vyhledávají méně známá a ještě tolik neokoukaná místa, než jsou návštěvníky obléhané hrady a zámky, bude bezesporu zajímavá procházka dvěma lokalitami Křivoklátska.

www.novinky.cz

 

Po stopách nejslavnějších příběhů z Erbenovy Kytice

5. 6. 2009

O lokalizaci balad z Erbenovy Kytice se pře řada obcí. Ale jedno místo je jisté. Kostel v Byšičkách u Lázní Bělohrad, kde se odehrává upírský horor Svatební košile.

 

O zázračné studánce na Boušíně vypráví i Božena Němcová

5. 6. 2009

Po naší republice je studánek, kde se stal zázrak, jak naseto. Ale jen o jedné z nich se píše v knize, jejíž název zná snad každý Čech i Moravan. O podivuhodném uzdravení na Boušíně se totiž vypráví v Babičce Boženy Němcové.

www.novinky.cz

 

Kde Ota Pavel potkal ryby. Výlet do magického Branova

30. 4. 2009

Než Berounka z Branova doteče ke Křivoklátu, musí urazit ještě asi deset kilometrů. Zazvoňte si tady u přívozu a počkejte na pramici s bidlem, která vás odveze na pravý břeh. Za chvíli vystoupíte v Luhu pod Branovem, místě bytostně spjatém s Otou Pavlem. Ve světě zlatých úhořů i hodného pana Proška.

www.idnes.cz

 

Na hřebenech Jizerských hor se nachází patnáct rozhleden

7. 4. 2009

Turistických cílů v Jizerských horách je celá řada. Samostatný celek ale tvoří rozhledny, jichž je od pohoří Krkonoš až po Ještědský hřeben patnáct. Některé jsou v provozu celoročně, jiné fungují pouze v letní sezóně.

 

Hadovka: skrytá oáza západních Čech

31. 1. 2009

Putování po stopách Limonádového Joe

30. 1. 2009